ĶEVEITI
RESPONSIBLE AND SUSTAINABLE LIVING

Biological agriculture

Savos "Ķeveitos" saimniekojam jau no 2009. gada, atkarojot padomju laiku aizmirstībā pamestu lauku sētu no kultūrslāņa, krūmiem un pagātnes rēgiem, un dodot tai otru elpu - izveidojot bioloģiskas lauksaimniecības un ģimenes uzņēmumu, kas savos pakalnos atdzīvina seno Latvijas ainavu ar aitu ganāmpulkiem un gaiļa dziesmām rīta agrumā, saražo veselīgu pārtiku, saudzējot vidi, nevis to iznīcinot, saglabājot tās bioloģisko daudzveidību un ilgtspējīgu attīstību.

Mūsu bioloģiskajā saimniecībā dzīvnieki dzīvo, nevis tikai ražo pārtiku un pēc iespējas ātrāk pieņemas svarā. Mūsu dzīvniekiem ir brīvība kūtī,  ganības vasarā, pastaigas ziemā. Viņus baro ar bioloģisku barību – zāli, sienu, graudiem un dārzeņiem no pašu dārza vai iepirktu no cita bioloģiska zemnieka (un to visu stingri kontrolē ierēdņi). Mūsu dārzeņi un augļi aug mūsu augu un dzīvnieku baroti un atbalstīti.

sheeps and lambs

Audzējam, lolojam un iepazīstam četras aitu šķirnes - Sufolkas, Romanovas, Dorper un Merino - visas ar atšķirīgām un nepārspējamām garšas kvalitātēm, bet katra ar savu īpašo un vienreizējo rakstura un izskata ziņā.

hens and ducks

Putni mūsmājās ienāca ar mūsu meitu ilgām pēc savas vistiņas. Tagad paši inkubējam un jau no pirmās dienas audzinām dažādu šķirņu vistas un Indijas skrējējpīles, lai zinātu, kas "putniņam vēderā" un kas oliņā. Un nekas nav tik sentimentāli gardi, kā koši dzeltenā tikko ceptā ola no pašu vistas brokastīs.


water and fishes

Ūdens, zivis un sapnis par saviem diķiem - pateicoties tiem, mēs atradām Ķeveitus. Mūsu pirmajā piemājas dīķī izaugusi jau pirmā karpu paaudze, līnīši, zeltainās orfas, un nu varam sākt baudīt ne tikai agras rīta peldes, pirts priekus, slidošanu un miglas dzimšanu, bet arī makšķerēšanu un našķēšanos.

vegetables, fruits and herbs

Mūsu laukos audzējam ne tikai katrai lauku sētai raksturīgos dārzeņus: kartupeļus, burkānus un zaļos zirnīšus (un ne tikai), bet arī sparģeļus, kukurūzas vālītes, godži ogas, korintes, smiltsērkšķus (un ne tikai). Audzējam un eksperimentējam, garšojam un radam savus produktus. .