Uz tikšanos Ķeveitos!

Gaidīsim ciemos tos, kas grib satikt lauku mieru un klusumu, dzirdēt putnu treļļus un pļavu smilgu dziesmu, kam tuva Latvijas ainava ar aitu ganāmpulkiem Vidzemes pļavu pauguros, kas ilgojas piesēst lauku sētas vienkāršībā, nobaudīt uz ugunskura gatavotu gardu maltīti un papļāpāt ar saimniekiem par dzīvi laukos, bioloģisku dzīvošanu un ne tikai, kas vēlas atcerēties senos labos laikus vecmāmiņas lauku mājā, kur gurķis no dobes bija tik īsts un ola zem vistas vēl silta.

Mēs esam zaļi domājoša saimniecība, kas no pašu dārzā izaudzētiem augiem gatavo to, kas pašiem vislabāk garšo – augļu un dārzeņu sukādes, dažādus saldumus, konfektes un marmelādes, zemā temperatūrā kaltētus dārzeņu kraukšķus, tējas un garšaugus, kūpinām savā dīķī izaudzētas zivis, ēdam savu vistu un pīļu olas, un svētkos ciemiņus cienājam ar mūsu pļavās dzimušiem un augušiem jēru labumiem, pīlādžu vīnu, vilnojam dažādas lietas no mūsu aitu vilnas. Visa mūsu produkcija tiek bioloģiski sertificēta, un to ir iespējams pagaršot, apskatīt un arī iegādāties.

EKSKURSIJAS

Pastāstīsim visu, ko vēlēsieties zināt par aitām, jēriem un teķiem – pie mums varat satikt četru šķirņu aitas, katra šķirne ar savu izskatu un raksturu. Izstāstīsim un parādīsim arī aitu vilnas garo ceļu no aitu mammas muguras līdz krāsainam dzijas kamoliņam un vilnas zeķei, kā arī parādīsim filca brīnumus.

Iepazīstināsim ar dažādu šķirņu vistām un Indijas skrējējpīlēm, izstāstīsim par tām visu, sākot no olu inkubācijas līdz pat dējējvistai.

Aktīvāku pastaigu piedāvājam bērnu grupām, ģimenēm ar bērniem, kā arī tiem, kas vēlas ievilkt vairāk svaiga gaisa plaušās arī no kalna kores – pastaiga pa pļavām, pakalniem un norām aitu meklējumos, saimnieku pavadībā.

Iespējams kopīgi pabarot zivis un parunāt par zivju kūpināšanas procesu, un, ja sarunāsiet ar saimnieku, varēsiet pacopēt kādu zivi piemājas dīķī, vai ar laivu izbraukt līkumu pa dīķi.

Dosim arī nogaršot mūsu ražotos gardumus.


vILLOTAVA

VILNAS DARBNĪCA jeb VILLOTAVA vecās klēts telpās vasaras mēnešos gaida ciemiņus un villot gribētājus, piedāvājot iespēju katram uzburt savu vilnas lietu, siltu un maigu kā tikko dzimis jēriņš - čībiņas, cepures, maskas, rotaslietas vai tieši tas, kas Jūs interesē.


VILLOTAVAS FOTOGALERIJA


SASILDIES "Ķeveitos"

RADOŠĀ DARBNĪCA

"KARAMELES & VILNAS AKMENTIŅI"

Piedāvājam pie mums ne tikai ciemoties, bet kopā darboties un radīt, kā to cilvēki darīja kādreiz, satiekoties lauku sētās un vakarējot – kopīgi vārīsim karameles ar svētku smaržu, un kamēr burbuļo, top un smaržo karamele, uzbursim katrs savu aitu vilnas „akmentiņu“, siltu un maigu kā tikko dzimis jēriņš, ko ieslēpt kabatā vai uzdāvināt kādam mīļam cilvēkam. Protams, paskatīsimies arī, kas notiek lauku sētā, dzersim tēju un degustēsim mājražošanas našķus.Radošo darbnīcu piedāvājam grupām no 10 cilvēkiem, iepriekš saskaņojot laiku. Ciemošanās ilgums 1h – 2h. Grupām no 10 cilvēkiem – 5 EUR/ persona (ja grupa mazāka par 10 cilvēkiem – 50 EUR). Bērniem, kas ir kopā ar vecākiem, līdz 7 gadu vecumam – ciemošanās bez maksas. 


Ekskursiju pa lauku sētu kopā ar saimnieku piedāvājam grupām no 10 cilvēkiem, iepriekš saskaņojot laiku. Ciemošanās ilgums 1 – 1.5h. Grupām no 10 cilvēkiem – 3 EUR/persona (ja grupa mazāka par 10 cilvēkiem – 30 EUR). Bērniem, kas ir kopā ar vecākiem, līdz 7 gadu vecumam ekskursija bez maksas. Ja vēlaties individuālu vizīti mazākā ģimenes pulciņā, lūdzam iepriekš sazināties ar saimniekiem un vienoties par izmaksām.

Mājas restorāna piedāvājums un produktu degustācija ekskursijas ietvaros pieejama, iepriekš sazinoties. Iespējams vienoties arī par tieši Jums pielāgotu ēdienkarti.

Ekskursijas un radošās darbnīcas iespējamas latviešu, krievu un angļu valodās.

Vairāk informācijas un pieteikšanās, zvanot vai rakstot saimniekam Atim Riekstiņam.

[email protected]   /  mob.tel. +371 29220390 / [email protected] / Facebook: @keveiti / Instagram: lauku_seta_keveiti

Mūsu atrašanās vieta:  “Ķeveiti”, Raunas pagasts, Raunas novads

570 38’22.4” N / 250 68’90.0”E

KARTE

... VIETAS un lietas PA CEĻAM PIE MUMS ...

RAUNA

Rauna ir viena no skaistākajām apdzīvotajām vietām Vidzemē. Dabas spēka un enerģijas pilna. Te cauri tek Raunas upe, kuras krastos ir Latvijas lielākais Staburags - tas nepārsteidz ar varenību, bet gan ar graciozitāti un samtainu maigumu, un varbūt Zilākalna Martai ir taisnība, Staburaga avotu ūdens patiesi ir svēts un dziedinošs.

Pēc zemes spēka savukārt jāuzkāpj Raunas Tanīsa pilskalnā, un paskatieties, kā tur aug koki! Tur tie patiesi ir citādi nekā citur Latvijā – raupjāki, dīvaini saritinājušies un izvijušies. Arī pie pagastmājas, parkā un pilsdrupās koki ir garāki nekā citur.

Un jāuzkāpj arī viduslaiku pilsdrupās, lai sajustu Vidzemes vējus matos. Raunā ir tā sajūta, kas ievelk, un aicina atgriezties ne vienu reizi vien.

rauna.lv


cēsis

Tā ir pilsēta ar tikai sev vien piemītošu lepnumu, garšu un smaržu! Īsteni latviska un nesamaitāta.

cesis.lv

BIRZĪ

Dzirkstošo bērzu sulu - BIRZĪ ražotne. Iespēja nodegustēt svaigas un raudzētas bērzu sulas, kļavu un bērzu sulu sīrupus, kā arī noklausīties stāstu par bērzu sulām un dažādo BIRZĪ produktu tapšanu. Kā arī apmeklēt pasaulē pirmo Sulu koku parku, kur aug Kanādas kļavas, melnie valrieksti, kā arī Latvijas bērzi un kļavas.

birzi.lv


Tie ir mūsu kaimiņi, tepat pāri kalnam!


VIDZEMES KONCERTZĀLE

Svarīgākais, kas noticis Vidzemē šajā gadu simtā - sava koncertzāle ar ļoti labu mūziku, cilvēkiem un Vidzemes skaistāko pilsētu aiz logiem. Un man ir tiešām liels prieks, ka esmu bijusi klāt šī brīnuma dzimšanas brīdī! cesukoncertzale.lv

DUCMAŅU dižOZOLS

Tas ir ozols, kas tepat aiz kalna audzis simtiem gadu un nu jau sasniedzis dižkoka apkārtmērus - 8.13m un savas zaru rokas debesīs iestiepis 17m augstumā, bet lielākā tā vērtība ir laika zoba radīta iespēja ieraudzīt ozola "sirdi", pie kuras ierotināties, pasildīties un spēku saņemt, kā arī "aci", caur kuru paraudzīties debesīs, un varbūt ieraudzīt tieši to, kas nepieciešams.